برزیل

پکیج تور برزیل

برزیل

کشور برزیل با نام رسمی جمهوری فدراتیو برزیل با مساحت 8.5 میلیون کیلومترمربع بزرگترین و با جمعیت 212 میلیون نفر پرجمعیت‌ترین کشور در آمریکای جنوبی است.

برزیلی‌ها برای نام کشور خود 2 باور روایت دارند، برخی  می‌گویند نام برزیل از نوعی درخت به نام pau-brasil  آمده است و برخی دیگر نام برزیل از نام جزیره ای در قرون وسطی است که در آن زمان زیاد از آن یاد شده است .

برزیل بین آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس شرقی‌ترین کشور در قاره آمریکا است که به جز اکوادور و شیلی با تمامی کشورهای آمریکای جنوبی همچون آرژانتین، بولیوی، کلمبیا، ونزوئلا و چند کشور دیگر مرز مشترک دارد.

جغرافیا

کشور برزیل نوار وسیعی از خط ساحل شرقی آمریکای جنوبی را دارد و با توجه به مساحت آن پنجمین کشور بزرگ جهان بعد از کشورهای روسیه ، کانادا ، چین و آمریکا می‌باشد.

برزیل به داشتن زمین‌های کشاورزی وسیع و جنگل‌های استوایی معروف است. طبیعت زمین در برزیل از تپه‌ها، کوه‌ها، جلگه‌های پست، کوه‌ها و زمینهای بایر تشکیل شده است. بزرگ‌ترین و پرآب‌ترین رود دنیا و دومین رود طویل جهان که رود آمازون نام دارد در کشور برزیل است و به اقیانوس اطلس منهی می‌شود .

کشور برزیل آب و هوای متنوعی دارد اما عمده مناطق آن گرمسیری با پوشش جنگل‌های آمازون است .

برزیل به طور معمول دارای پنج نوع آب وهوا است : شمال استوایی  ، جنوب معتدل ، مرکز گرمسیری ، شمال شرقی کوهستانی و نیمه خشک

کشور برزیل با داشتن  15 تا 20 درصد تنوع فراوان در اکوسیستم زیستی جانوری و گیاهی، بزرگترین تنوع زیستی جهان در بین کشورهای دنیا می‌باشد. به گفته کارشناسان حدود 2 میلیون نوع از انواع گیاهان و جانوارن در کشور برزیل تخمین زده‌اند. جگوار و لئوپارت که نوعی پلنگ و از پستانداران بزرگ هستند. خوک‌های وحشی، مورچه‌خوارها، روباه ، تنبل، گورکن، در جنوب گوزن، در جنگل‌های شمالی میمون از دیگران جانداران از حیات وحش کشور برزیل هستند.

تاریخ

برزیل تنها کشوری است که به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند زیرا در سال 1500 با ورود پرتغالی‌ها به برزیل این کشور به مستعمره امپراتوری پرتغال درآمد. پرتغالی‌ها در آن زمان بردگان بی شماری را از قاره آفریقا به برزیل آوردند.

برزیل هم همانند اکثر کشورها دستخوش تغییرات سیاسی نظام و اعتراضات بوده است در سال 2015 مردم بر علیه فساد در دولت رئیس جمهور دیلما روسف اعتراض کردند و موفق به محکوم کردن آن شدند و دولت را مجبور کرد که با اصلاح قوانین، قانون مبارزه با فساد و ضد فساد را وضع کند.

برزیل به صورت ایالتی ادراه می‌شود و ایالت‌ها توسط فرماندار که با اجماع آرا در انتخاب پیروز شده و هر ایالت داره مجلس خود می‌باشد. هر ایالت شهردار و هر شهرداری شورای قانونگذاری خود را دارد.

اقتصاد

برزیل از قدرت اقتصادی مطلوبی نسبت به سایر کشورهای لاتین از لحاظ کشاورزی، معدن، تولید، خدمات، نیروی کار و تولید ناخالص در منطقه می‌باشد، واحد پول رئال برزیل است.

از عمده صادرات برزیل می توان به  هواپیمای دارای بال ثابت، قهوه، وسایل نقلیه، سویا، سنگ معدن آهن، آب پرتقال، فولاد، منسوجات، کفش، گوشت و تجهیزات برقی اشاره کرد.

بنا به گزارش‌های منشر شده از صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی برزیل دارای نهمین اقتصاد جهان در قدرت خرید و یازدهمین قدرت در نرخ داد و ستد بازار می‌باشد. در سال 2020 صادرات این کشور حدود 225 میلیارد دلار و واردات آن 177حدود  میلیارد بوده است. برزیل در بین کشورهای آمریکای لاتین پیشرفته بخش صنتعی در ضمینه صنایع خودرو سازی، صنایع فولاد، هواپیما، رایانه، پتروشیمی را دارد.

بزریل بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده انواع قهوه به تمام دنیا می‌باشد.

مردم و فرهنگ

برزیل کشوری چندملیتی از نژادهای اروپایی، سرخ‌پوستان آمریکا، آفریقائی و نیز آسیائی تشکیل شده و مذهب اصلی کاتولیک کلیسای رم با 74 درصد است. عاشق فوتبال و پرافتخارترین فوتبالیست‌های جهان را در کشور خود دارد، اسطوره‌های فوتبالی از جمله پله، رونالدو، ریواردو، رونالدینیو، بِبِتو و … 

 مردمی بسیار شاد، عاشق رقص، آواز و البته فوتبال. سامبا مشهورترین نوع موسیقی برزیل است. معروف‌ترین موزیک، آهنگ «دختری از ایپانما» ساخته آنتونیو کارلوس ژوبیم برزیل است و به آهنگی استاندارد تبدیل شده‌است.

کارناوال برزیلی نیز مشهور می‌باشد و   همه ساله در آغاز سال جدید میلادی کشور بوسیله گروه‌های گوناگون برگزار می گردد .

 

گردشگری

وقتی از بزریل نام آورده می‌شود ناخودآگاه رقص و موسیقی برزیلی البته بعد از فوتبال آن در ذهن‌ها تداعی می‌شود. وجود جزایر گرمسیری با سواحل شن سفید و شهرهایی با آوازه رقص و موسیقی کشوری فوق‌العاده برای گردشگران است. برزیل به دلیل انکه مستعمره پرتغال بود نقش معماری پرتغالی را در نمای کاشی‌های کلیساها، صومعه‌ها  و شهر دید.

به غیر از هتل‌های ساحلی و جنگل‌های آمازون، آبشارها، تالاب‌های حیات وحش، بیابان‌های بکر از دیگر جاذبه‌های توریستی بزریل می‌باشد.

کوه شوگر لوف که شباهت زیادی به کله قند دارد، مانند یک نشان از هر جای شهر ریو دو ژانیرو قابل دید است.

یکی دیگر از جذاب‌ترین نقاط گردشگری ریو دو ژانیرو، تندیس مسیح است که در بالای کوه کورکووادو قرار دارد. این تندیس با ارتفاع 710 متر از سطح دریا بزرگ‌ترین و معروف‌ترین تندیس از حضرت عیسی مسیح در جهان است و در لیست عجایب هفتگانه آمده ‌است.