اندونزی-بالی

پکیج تور بالی

تماس بگیرید

7 شب و 8 روز

قیمت 109.480.000 تومان

بالی

بالی زیباترین و مشهورترین جزیره کوچک گردشگری در زیر خط استوا و معروف به جزیره خدایان ،  واقع در بزرگترین کشور مسلمان جهان ، کشور اندوزی با جمعیت حدود 3 میلیون نفر است . دارای آب و هوای متفوات و محل تلاقی دو اقیانوس آرام و هند است .  مهترین کوه بالی گودان آگانگ که به مادر کوه ‌ها معروف است و آتشفشان همیشه فعال دارد . معروف ترین مناطق بالی کوتا و اوبود است .

شهر دنپازار بزرگترین شهر و مرکز اداری بالی با جمعیت حدود 400 هزار نفر است . طبیعت زیبا ، تنوع پوشش گیاهی ، دنیای مهیج زیر آب ، شالیزارهای برنج ، رودها و آبشارها از دیدنیهای مهم جزیره بالی محسوب می‌شوند.

جغرافیا

جزیره بالی آب وهوای جغرافیایی دارد و همانند کشورهای استوایی تقریبا دما در طول سال بین 20 تا 33 درجه و همچنین کل سال خورشید یک ساعت خاص طلوع و یک ساعت خاص غروب میکند . مساحت جزیره بالی 5620 کیلومتر است و به دلیل موقعیت جغرافیایی از زمین حاصلخیر در امر کشاورزی برخوردار است همچنین بهترین منطقه برای کاشت برنج در جنوب کوه‌های مرکزی می‌باشد.

جزیره بالی قسمتی از مثلث مرجانی است که بیش از 500 گونه مرجان در حال ساخت تپه‌های مرجانی هستند و تنوع زیستی و گونه های زیادی ازجمله ماهی و لاک پشتها را دارد ، پلنگ حاوه که در جزیره حاوه زیست میکند . مهمترین نسل از گربه سان‌های جهان مربوط بع ببر بالی بود که متاسفانه منقرض شد و تنها ببر نزدیک به این نژاد ببر سوماترابی در جزیره سوماترا است .

تاریخ

نژاد اولیه مردم بالی به 2500 سال قبل از میلاد بر میگردد که از قاره آسیا به اندوزی مهاجرت کردند و 100 سال قبل از میلاد با مهاجرت هندوها تاریخ ماقبل به پایاتن رسید . با کشف سفالهای نوشته شده توسط براهمی ثابت میکند که هندوها در آن زمان به اندونزی مهاجرت کرده اند.

در سال1520 میلادی ماجاپاهیت در جاوه شرقی دوره شاهنشاهی را بنیان نهادند و  در طی ططملن و با ورود فرهنگ مسلمانان دوره پادشاهی منحل شد و هندو ها دست به مهاجرت زدند پس آن هم مثل اکثر جزایر های شرق و جنوب شرق آسیا به استعمار هلندی ها و ژاپن درآمد.

متاسفانه ژاپنی در زمان حکمرانی در بالی از هیچ گونه ظلم و ستم کوتاهی نکردند و در اقدامی نا درست شروع به تخریب معهابد ، بنا ها ، مزارغ  و همه ناحت کننده تر کشتار دسته جمعی بومیان زدند این جنایات تا جنگ جهانی دوم و حمله شیمیایی آمریکا به ژاپن ادامه داشت ، در این زمان سوکارنو با دست گرفتن رهبری بالی و کمک آمریکایی‌ها موفق شد که ارتش ژاپن را از کشور خارج کنند. بعد از آرامش نسبی تا کنون بر جزیره بالی برگشت و کی از مناطق گردشگری جهان شد تا جایی که اکثر سمینارها و کنفرانسهای جهانی از جمله آ سه آن در این جزیره برگزار می‌شود.

مردم و فرهنگ

کشور اندونزی با توجه به اینکه حدود 15 درصد از جمعیت آن از دین اسلام پیروی میکند اما  بزرگترین کشور مسلمان جهان است و دین اکثر مردم که ضریب 83درصد را دارد هندو بوده است . اما آیین هند در اندونزی با آیین هندو در هند تفاوت‌هایی دارد مثلا هندوان بالی از گوشت در غذای خود استفاده می‌کنند در صورتیکه هندوان هندی این امر را گناه می‌دانند . هندوان بالی تنها سه خدا دارند که در آسمان است در صورتیکه خدایان هندی همانند بت یا حیوان مثل گاو و فیل در زمین است .

آیین هندو مکتب خاص خود  را دارد که بر خلاف آیین دیکر ادیان که می‌گوید به آخرت دلخوش باش نه به دنیای فانی در آیین هندو می‌گوید علاوه بر دلخوشی در دنیای فانی و باقی به حقیق زندگی که برهمن نام دارد اعتقاد داشته باشد و بدست بیاور.